S.S.S

Sıkça Sorulan Sorular

Bir forklift ticari ömrü tamamen sizin kullanım şartlarınıza ve yoğunluğa bağlıdır 10 - 12 bin saat sonra forkliftin daha sık arıza çıkartmaya başlayabileceğini öngörmek mümkündür buda kaba bir hesapla günde 8 saat çalışılan bir ortamda 5 senelik bir süre anlamına gelir. eğer günlük forklift kullanımınız 8 saatin altında ve çalışma şartlarınız (rampa,bozuk zemin, tozlu ortam,) zorlayıcı değil ise çok daha uzun yıllar forkliftiniz size hizmet edecek demektir. Dikkat etmeniz gereken forklifttinizin periodik bakımları tam zamanında özen göstermektir.

 

Forent forklift ürünleri EURO3 motora sahiptir bu özelliği sayesinde egzos partikül seviyesi euro standartlarına uygundur bu gazı bir kez daha filtreden geçirmek isterseniz egzos manifoltuna takılan ptx de denen eksoz filtresi ile belli ölçüde zehirli partikülleri filtre edebilirsiniz böylelikle duman eskiye oranla daha az oranla rahatsız edici hale gelir.

Forklift arıza yaptığında parçasını bulabilirsiniz, yurt dışından parça gelmesini beklemezsiniz, 20 seneye yakın bir süredir Türkiye ye girmekte olan Çin forkliftlerin bir çok parçaları birbirlerine uyumlu olduğu için rahatlıkla parça temin edebilirsiniz.

Forkliftin bakımlarını düzenli yaptırmanız yakıt sarfiyatından forklift ömrünün uzamasını sağlar forkliftinizi ilk 50 saatinde rodaj bakım , takip eden her 200 saatte birde periyodik bakım yaptırmanız tavsiye edilir.

Forkliftiniz tozlu bir ortamda çalışıyorsa ek 2. bir filtre olan yağ banyolu fltre takılması tavsiye edilir Ayrıca hava filtreleri 2 haftada bir temizlenmeli ,yada yenilenmelidir.

×